Artık yeni bir Wiki alt yapımız var. Yakın zamanda bu panel sadece Firma Wiki olarak kullanılacaktır. Lütfen daha özgür bilgi için yeni Rastgelelik Wiki'yi destekleyin.Rastgelelik Otag / Viki-Madde Nedir?
Rastgelelik Otag / Viki-Madde Nedir?

Rastgelelik Arama Motoru, kendi bünyesinde birçok ürün, hizmet ve oluşumu barındırmakta ve bunların gelişimini sürdürmektedir. Bu doğrultuda ise bilgi üretimini desteklemek adına "Wiki" mantığını ve teknolojilerini de kullanmaktadır. Rastgelelik, 2 farklı yapıda Wiki sistemi geliştirmiştir; "Otag" ve "Viki".
Otag, Wikidot alt yapısıyla geliştirilen ve her türlü bilgi ve materyalin kısıtlamasız paylaşılabildiği Wiki-Madde sistemidir. İsimlendirmesi ise özel olarak "OTAG" seçilmiştir. 
Viki, görsel olarak dünyanın en popüler Wiki sistemi olan Vikipedi'ye benzeyen, sistem ve alt yapı olarak tamamen bağımsız ve kendi bünyemizde geliştirdiğimiz Wiki ağıdır. Türkçede "W" harfinin olmaması dolayısıyla karşılık gelen "V" harfi ile yazımı tercih edilmiş ve Rastgelelik Viki olarak kullanıma sunulmuştur. Dar kapsamlı bilginin daha geniş yapıda ele alınması, bu mantık ekseninde üretilmesi amaçlanmıştır.
Her iki Wiki sistem ve ağı da faaliyetini sürdürmektedir.


Ek Katkı Bağlantısı: http://wb.rastgelelik.com/viki
Servis Bağlantısı: http://otag.wikidot.com
Bölüm: Ne Nedir | Ekleyen: jungnet (01.11.2018)
Okunma: 866 | Anahtar Kelimeler: rastgelelik viki, wiki, özgür viki, viki, vikipedi, otag, madde | Değer: 5.0/1
Toplam Soru-Cevap ve Yorumlar: 0
avatar
Copyright Rastgelelik.com © 2023 Creative Commons Lisansı
close