Rastgelelik Viki Anasayfası

Diğer vikilerden daha özgür!

Güncel madde sayısı: 1

Rastgelelik Viki
Rastgelelik Viki Dahası

: Deneme Tahtası

Deneme Tahtası, daha önce bir Viki ağında veya projesinde yer almayan yahut Rastgelelik Viki'de deneme yapmak isteyenler için hazırlanmış deneme madde alanıdır. Maddelerinizi, katkı ve şablonlarınızı yahut geliştirdiğiniz formül, içerik, kitap vb. projelerinizi bu alanda denemeye koyabilirsiniz. Denemeleriniz diğer deneme yapanlar tarafından incelenebilir, geliştirilebilir ve süreç içerisinde diğer kategorilere eklemlendirilebilir.
*Deneme Tahtası alanında yer alan maddelerin doğruluğu, geçerliliği Rastgelelik Viki tarafından onaylanmaz. Deneme maddelerinde madde bozukluğu, yazım hatası, formül eksikliği, görsel hatalar, tasarım bozuklukları olabilir. Ayrıca verilen bilgilerde ve anlatımlarda tutarsızlıklar olabilir. Çünkü deneme tahtasında yer alan maddeler, belli bir denetime tabi değildir. Geliştiriciler tarafından katkı sağlanarak düzeltildikten sonra ilgili diğer alanlara eklemlendirilir.

Siz de Özgürce Katkı Sağlayın

Dilediğiniz konuda özgürce wiki maddesi oluşturabilirsiniz. Ancak Rastgelelik Viki, özgür ve özgün bilgiye destek sunmayı amaçlıyor. Özellikle dilimizde kaynağı az olan veya henüz yeteri kaynak oluşturulmayan bilginin üretilmesini istiyoruz. Bu kapsamda yapay diller, yabancı diller, mekanik işlemler vb. bilgilerin Türkçe kaynağı oldukça azdır. Bu alanda madde üretebilirseniz çok daha faydalı olacaktır.

Viki Deneme Tahtası Kapsamı : wiki, viki, deneme, deneme tahtası, test board,

En Önemli Kurallar

Yeni madde oluşturmak için kuşkusuz belli kurallar belirtilmiştir. "Kurallar" madde sayfasında tüm detayları bulabilirsiniz. Ancak biz, özet olarak önemli birkaç kuralı size hatırlatmak istiyoruz. En önemli kural, özgür olduğunuzun bilincinde olmanızdır. Konu seçimi, yazım tarzı ve dili sizin iradenize bırakılmıştır. Yalnızca 3 önemli kurala riayet ederek madde oluşturmanız yeterlidir.

  • 1 - Madde oluşturulacak dilin yazım ve anlatım kurallarına uygun olarak içeriğin oluşturulması GEREKİR
  • 2 - Reklam, Irkçılık, Ayrımcılık, Aşağılayıcılık, Yasadışı, Suç ve Yetişkin içerik barındıran materyal, bağlantı ve yazıların barındırıldığı maddelerin oluşturulması YASAKTIR.
  • 3 - Maddenin ve içerdiği materyallerin telif haklarını ihlal etmemesi GEREKİR.

Kardeş Projeler
Rastgelelik Viki'nin gelişim süreci devam etmektedir. Mevcut sürüm: Beta 1

Katkılar

Deneme Tahtası Wiki Başlığı

Bu madde taslak ve deneme amaçlıdır. İstediğiniz gibi düzenleme, katkı ve değişiklik yapabilirsiniz. Bu madde katkıları da deneme maksatlı kullanılabilir.
Son değişiklik: Ek deneme eklendi.