Artık yeni bir Wiki alt yapımız var. Yakın zamanda bu panel sadece Firma Wiki olarak kullanılacaktır. Lütfen daha özgür bilgi için yeni Rastgelelik Wiki'yi destekleyin.  • Oku
  • Yeni Ekle

Siyah Göz Makyajı

Diğer vikilerden daha özgür!

Siyah gözlülerin çekiciliğine çekicilik, zarafetine zarafet ve zarif bakı kazandırmanın bir üslubudur siyah göz makyajı.

Öyle etkili ve çeşitli görünüm sunar ki, Arap kadınlarının vazgeçilmezi, arap kadınları da güzellikte yerini asla kimseye bırakmayan nadide çiçeği gibidir adeta. 

Siyah göz makyajında tercih unsuru koyu tonlardan yana olmalı, esmer ve açık tenli hanımların tümüne yakışacak siyah göz makyajını elde etmek için doğru teknikler kullanılmalıdır. 

Siyah Göz Makyajının Yapımı

Siyah gözlü zarif bayanların sıkça seçim yaptığı buğulu göz makyajı ve uygulaması bilindiği gibi ve tahmin edilenden de daha kolaydır. Fakat etkisi ve güzel görünüm sunuşu dillere destan denilecek cinstendir. Bu makyaj için gözlerin üzerine sürülmesi planlanan farın rengi siyah ve koyu gri tonlarında olmalı, göz altında ise siyah renk göz kalemine başvurulmalıdır. Kalem sonrası far fırçası yardımıyla dağıtma işlemi yapılarak buğulu makyaj elde edilir. Buğulu göz makyajı tamamlandıktan sonra kirpiklerin mana kazanması için bol oranda titizlikle rimel sürülmelidir. 

Siyah göz makyajı esnasında şayet makyaj malzemelerinden ilgililer veya hepsi yoksa, bu ve bu gibi durumlarda yalnızca göz kalemi kullanmak da işlev ve etki bakımında yeterli olup, inanılmaz düzeyde başarılı sonuçlara vesile olabilmektedir. Gözlere sürülecek olan siyah renk kalemle hatlar daha fazla netleştirilebilir ve ön plana çıkarılabilir. Siyah renk ve büyük yapılı gözler ki, zarifliğin doğal güzelliğine sahip bayanlardır, göz makyajı yaparken mavi tonlarına da başvurabilir. Mavi tonları siyah renkli gözlere farklı bir mana katacaktır. Ayrıca siyah gözlere koyu mavi, lacivert, kahverengi ve gri tonları da iyi geleceğinden önemle tercih edilmesi önerilir. Sonrasında uygulanacak rimel uygulamasıyla da gözler eşsiz güzellik kazanır.  

Küçük gözlü siyah renge sahip bayanların göz makyajı esnasında dikkat etmesi gereken bir takım unsurlar vardır. Kesinlikle göz içerisine siyah göz kalemi, gözün iç kısımlarına beyaz kalem ve dış kısımlarına da siyah renkli göz kalemi sürülmemelidir. Çünkü olduğundan daha komik ve iri gösterecektir gözleri. Göz makyajında, özellikle siyah göz makyajında farklılık arayan hanımların pastel tonlarına müracaatı uygun olacaktır. Çünkü göz rengini bu tonlar daima ortaya çıkarır. Açık mavi, pembemsi gibi tonlar siyah göz renginin daha da net olmasına vesile olur. Rimel seçiminde de kahverengi ve lacivert tonlardan faydalanılması yeterlidir. 

Sert ve net bakışlı bayanlar ki, hele bir de siyah gözlü iseler gözün alt kısımlarına siyah ince bir hat çizilmesi muazzam görünüme ayan olur. Bu ve benzeri tarz makyajla bakışlar çok daha keskin ve anlamlı hal alabilmektedir. Ayrıca uygun kıyafet seçimi de tüm bakışları kişinin üzerine çekecek, kişiyi odak noktasında ilgili bir zarafet timsali kılacaktır. 

Tüm bunların dışında siyah göz makyajı yapılırken yüzün diğer alanlarındaki makyaj seçimi de sadelikten yana olmalı ve pembe tonlarında allık, nude tonlarında ruj kullanımı siyah göz makyajına uygun olacak, bakışları anlamlı ve kişiyi güzellik abidesi kılacaktır. 

Madde değeri: 2700

Siyah Göz Makyajı: Katkılar

Bu alan maddeye ait ek katkıları içerir.

Henüz bu maddeye katkı sağlanmamıştır. Maddeye katkı sağlayarak gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
Lütfen bu alana yorum, tartışma konusu ve reklam eklemeyiniz. Görüş ve önerilerinizi "Tartışma" bölümüne ekleyebilirsiniz.

Toplam Katkı Sayısı: 0
avatar

Tartışma

| Anahtar Kelimeler: siyah göz makyajı, göz makyajı Okunma: 270 | Güncellik: 11.07.2021 | Değer: 0.0/0

Madde Başlığı: Siyah Göz Makyajı
Madde Kimliği: 1623405015
Sayfa Kimlik Kodu: 213
Robotların İndekslemesi: İzin Veriliyor (Varsayılan).
Son değişikliği görüntüleyen kullanıcı sayısı: 270
Rastgelelik Viki Öğe Kimliği: RW2135entry
Madde Kategori ve Grupları: Kategori / Alan / Bölüm; Sağlık - Güzellik
Madde Şablonu:
Madde Dili: Türkçe
Sayfa Dili: Türkçe
Madde Oluşum Tarihi: 11.06.2021
Katkı Sayısı: 0
Tabii Sunucu ve Veri: Rastgelelik Arama Motoru > WB Alt Sistemi / R-uNet alt yapısı.
Sürüm: 1.5-213
Kalıcı Madde Adı: Henüz kalıcı madde adı oluşturulmamış.
Kalıcı Madde Sayfa URL: http://wb.rastgelelik.com/viki/cat/saglik_guzellik/siyah_goz_makyaji/5-1-0-213
Belge URL: Henüz bir belge eklenmemiş.
Diğer Sosyal Ağlarda Paylaşım:
RSS Bağlantısı: http://wb.rastgelelik.com/viki/rss/
Madde Resmi+URL: Görsel materyal eklenmemiş.

"Siyah Göz Makyajı" isimli bu maddeye katkı sağlayarak gelişimine yardımcı olabilirsiniz.