Artık yeni bir Wiki alt yapımız var. Yakın zamanda bu panel sadece Firma Wiki olarak kullanılacaktır. Lütfen daha özgür bilgi için yeni Rastgelelik Wiki'yi destekleyin.  • Oku
  • Yeni Ekle

Sürme Nasıl sürülür

Diğer vikilerden daha özgür!

Bilinenin aksine sürme kullanım ve sanatı, milattan öncelere kadar uzanmaktadır.

Göz sağlığına olan faydalarının yanı sıra gözlere mana ve güzellik katmaktadır. Ancak sürmenin de kendince uygun sürme yöntemi vardır. İlk etapta güneşin sert ışınlarına ve bakterilere karşı korunmak amaçlı ilaç olarak gözlere sürülmüştü. Günümüzde makyajın en önemli parçalarından olmuştur. Göz kalemi seçiminde genellikle bitkisel tozlardan elde edilen ürünler olsa da kimyasallar da piyasada boy göstermektedir. Sağlık ve verimlilik için bitkisel göz kalemleri kullanılması önerilir. 

Sürme Sürmeden Önce Sürme Seçimi

Birçok sürme çeşidi bulunduğundan kişinin isteğine göre sürme seçmesi olasıdır. Likit, toz ve kalem yapılı sürmeler, çeşit çeşit renk ve kullanım özelliklerinde sunulmaktadır. En yaygını kalem formlu olanı ve sonrasında da toz yapılılarıdır. Doğru ve verimli sürme uygulamak için toz sürme önerilir. 

Sürme Sürme Yöntemi

Toz sürme, kendi kutusundan çıkarılarak azami miktarda zeytinyağı, badem yağı, zemzem suyu gibi ilave maddelerle karıştırılarak daha hoş etki oluşturmaya vesile “Sürmedanlık” şişelerine aktarılırsa çok daha hoş ve etkili sürmeler ortaya konulabilir. Hiç bir madde eklenmeden de toz sürmeler kullanılabilir. 

Uygun bir aplikatöre batırılıp gözlere paralel şekilde tutularak sürülmesi verimliliği artırır. Gözler kapatılıp, göz kapağı diplerinden dış kısımlara doğru sürülür. Tek bir hamlede sürülmelidir. Göz bebeği ve içine değmeyecek şekilde sürülmeli, temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Paralel tutularak yana doru kaydıracak şekilde sürüme işlemi yapılırsa gözlere kaçma riski kalmaz. 

Yağlı sürmeler, toz sürmelere göre çok daha kolaydır Toz sürmelerin tek bir hamlede ve seferde sürülmesi gerektiği için elin titretilmeden ve yamuk çekim tapılarak taşırılmadan sürme işlemi yapılmalıdır. 

Sürme Temizleme

Toz sürmeler diğer sürmelere göre biraz daha zor temizlenmektedir. Fakat genel itibarıyla en son ve zahmetli temizlenen makyaj ürünleri sürmelerdir. Göz altlarına bulaşan sürme kalıntıları uygun bir pamuklu çubuk yardımıyla silinebilir. Pamuklu çubuğa biraz yaz damlatılıp göz temizleme solüsyonu ile ince tabaka halinde silme işlemi yapılarak çıkarılır. 

Not: İlk etapta sürmenin bulaştırılması, dışa taşırılması olası bir durum olup, sonraki sürme işlemlerinde zamanla durum profesyonelleşebilmekte ve aynaya dahi bakmaya gerek duyulmayacaktır. 

Madde değeri: 2530

Sürme Nasıl sürülür: Katkılar

Bu alan maddeye ait ek katkıları içerir.

Henüz bu maddeye katkı sağlanmamıştır. Maddeye katkı sağlayarak gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
Lütfen bu alana yorum, tartışma konusu ve reklam eklemeyiniz. Görüş ve önerilerinizi "Tartışma" bölümüne ekleyebilirsiniz.

Toplam Katkı Sayısı: 0
avatar

Tartışma

| Anahtar Kelimeler: sürme nasıl sürülür, sürme, sürme sürme Okunma: 253 | Güncellik: 11.07.2021 | Değer: 0.0/0

Madde Başlığı: Sürme Nasıl sürülür
Madde Kimliği: 1623404738
Sayfa Kimlik Kodu: 212
Robotların İndekslemesi: İzin Veriliyor (Varsayılan).
Son değişikliği görüntüleyen kullanıcı sayısı: 253
Rastgelelik Viki Öğe Kimliği: RW2125entry
Madde Kategori ve Grupları: Kategori / Alan / Bölüm; Sağlık - Güzellik
Madde Şablonu:
Madde Dili: Türkçe
Sayfa Dili: Türkçe
Madde Oluşum Tarihi: 11.06.2021
Katkı Sayısı: 0
Tabii Sunucu ve Veri: Rastgelelik Arama Motoru > WB Alt Sistemi / R-uNet alt yapısı.
Sürüm: 1.5-212
Kalıcı Madde Adı: Henüz kalıcı madde adı oluşturulmamış.
Kalıcı Madde Sayfa URL: http://wb.rastgelelik.com/viki/cat/saglik_guzellik/surme_nasil_surulur/5-1-0-212
Belge URL: Henüz bir belge eklenmemiş.
Diğer Sosyal Ağlarda Paylaşım:
RSS Bağlantısı: http://wb.rastgelelik.com/viki/rss/
Madde Resmi+URL: Görsel materyal eklenmemiş.

"Sürme Nasıl sürülür" isimli bu maddeye katkı sağlayarak gelişimine yardımcı olabilirsiniz.