Artık yeni bir Wiki alt yapımız var. Yakın zamanda bu panel sadece Firma Wiki olarak kullanılacaktır. Lütfen daha özgür bilgi için yeni Rastgelelik Wiki'yi destekleyin. • Oku
 • Yeni Ekle

Wattpad

Diğer vikilerden daha özgür!

Wattpad dünya genelindeki en büyük hikaye paylaşma ve keşfetme platformudur.
"Wattpad"
Wattpad

Wattpad; Wattpad yapabilenlerin makaleler, hikâyeler ve şiirler paylaşabileceği ücretsiz bir okuyucu-yazar topluluğudur. Yazarların keşfedilmemiş ve yayımlanmış çalışmalarını içermektedir.
Wattpad'te yeni moda olan dizi öykü mantığı gelişmiştir. Merkezi Toronto-Kanada'dır.
Dış Kaynaklar

Wattpad dünya genelindeki en büyük hikaye paylaşma ve keşfetme platformudur. Ücretsiz olan wattpad ile okuyucular ve yazarlar ortak bir ağda buluşma şansı yakalar. 

Son zamanlarda yakaladığı büyük çıkış sayesinde adından oldukça söz ettiren Wattpad, dünyaca ünlü bir hikaye paylaşma ve keşfetme platformudur. Ücretsiz olan platformda yeni arkadaşlar edinebilir, o kişilerin hikayelerini okuyarak yorum ve paylaşım yapabilir ve oy verebilirsiniz.

Türkiye’den oldukça yoğun bir katılımın olduğu Wattpad’i, Türkçe arayüzle kolay, anlaşılır ve bir o kadar rahat bir şekilde kullanabilir, yaptığınız paylaşımların yanı sıra onlarca hikayeyi de okuyabilirsiniz. Her yaştan insanın üye olabileceği Wattpad’e, isterseniz mail adresinizle normal bir şekilde, isterseniz Facebook ve Twitter hesaplarınızla, masaüstü bilgisayaranızdan, tabletinizden ya da telefonunuzda üye olabilirsiniz. Wattpad’e üye olduktan sonra anasayfa ekranındaki “Create!1)” sekmesine tıklayıp, hikaye oluşturabileceğiniz sayfaya yönlendirilir, ardından da hikayenizi paylaşabilirsiniz. Eğer başlangıç için “ben bir süre sadece okuyayım” diyorsanız da, Wattpad’in anasayfa ekranının sol üstünde duran “Keşfet” sekmesinden Türkçe olan tüm hikayelere ulaşabilir, kategorilerden sevdiğiniz türü seçerek okumaya başlayabilirsiniz

Wattpad Ücretli Mi?

Hikaye paylaşma ve keşfetme platformu olan Wattpad tamamen ücretsiz olarak çalışmaktadır.

Wattpad Anasayfa

Wattpad anasayfasında keşfet, oluştur ve topluluklar sekmeleri. Takip  edilmesi gereken profiller. Hoşuna gidebileceği düşündüğü hikayeler gibi birçok özelliği wattpad ana sayfasında bulabilirsiniz.

Söylentiler

 
 • ''Arşivi geniş bir e-book sitesidir.'' susanash/Ekşi Sözlük
 • ''Iphone uygulaması da var. Gayet başarılı. Türkçe kitap sayısı da oldukça fazla. Mobil olarak kitap okumak isteyenler için şiddetle tavsiye ederim.'' mabeynihumayun/Ekşi Sözlük
 • ''Mükemmel bir e-kitap uygulamasıdır. Ücretsiz kitap okuyabileceğiniz güzel bir program.'' hydrargyrum/Uludağ Sözlük
 • ''Bir şeyler karalayan genç yazarlar ve sürekli okuyucular için güzel bir İnternet sitesi. Ayrıca güzel de bir programdır. Yolda, yürütken hatta tuvalette bile kitap okumanın keyfine varabilirken, aynı zamanda kendi hikayenizi de oluşturabilirsiniz.'' ---/Uludağ Sözlük

Neden Okunmalı
"Ücretsiz ve Popüler"
Bilindik hikaye yazma ve okuma sitelerinin aksine kullanımı kolay ve kitlesi geniş bir platformdur. Mobil uygulamasıyla her yerde kullanılabilir. Ayrıca ''dizi hikayeleri'' sayesinde yeni bir İnternet edebiyatına imza atmıştır.                  
Dili: Birden fazla dilde hizmet vermektedir. Başlıca yaygın kullanılanlar; Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça vs.
Ayrıcalığı
Özgünlük ve özgürlük
Yazarlar ve okurlar özgürce diledikleri gibi hareket etme özelliğine sahiptir. Yazarlar okurların yorumları doğrultusunda yazabilir, okurlar da yazarın hayal dünyasında yaşayabilir.

Kaynakça

 1. Site: ''Wattpad Nedir?''  Radikal.com, Erişim:22.08.2015, (http://www.radikal.com.tr/teknoloji/wattpad_nedir_wattpad_nasil_kullanilir-1189012) 
 2. Site: ''Wattpad nedir?'' Sosyal Medya Kulübü, Afra Serdaroğlu. Erişim:22.08.2015, (http://sosyalmedyakulubu.com.tr/faydali-bilgiler/wattpad-nedir-nasil-kullanilir.html) 
 3. Site: ''Wattpad Nedir?'' Wattpad Nasıl Kullanılır, Erişim:22.08.2015, (http://wattpadnasilkullanilir.com/wattpad-nedir) 
 4. Ağ: ''Wattpad Nedir'' | PNG, Erişim:22.08.2015. 
 5. Site: ''Gençlerin Yeni Dünyası : Wattpad'' Onedio, Kübra Erdoğan. Erişim:22.08.2015, (http://onedio.com/haber/genclerin-yeni-dunyasi-wattpad-556618) 

Dış Kaynaklar

 1. Wattpad

Madde değeri: 21450

Wattpad: Katkılar

Bu alan maddeye ait ek katkıları içerir.

Henüz bu maddeye katkı sağlanmamıştır. Maddeye katkı sağlayarak gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
Lütfen bu alana yorum, tartışma konusu ve reklam eklemeyiniz. Görüş ve önerilerinizi "Tartışma" bölümüne ekleyebilirsiniz.

Toplam Katkı Sayısı: 0
avatar

Tartışma

| Anahtar Kelimeler: Wattpad, wattpad hikayeleri, Yazar Sitesi Okunma: 2145 | Güncellik: 27.07.2020 | Değer: 0.0/0

Madde Başlığı: Wattpad
Madde Kimliği: 1593284802
Sayfa Kimlik Kodu: 58
Robotların İndekslemesi: İzin Veriliyor (Varsayılan).
Son değişikliği görüntüleyen kullanıcı sayısı: 2145
Rastgelelik Viki Öğe Kimliği: RW588entry
Madde Kategori ve Grupları: Kategori / Alan / Bölüm; Bilim-Teknoloji
Madde Şablonu:
Madde Dili: Türkçe
Sayfa Dili: Türkçe
Madde Oluşum Tarihi: 27.06.2020
Katkı Sayısı: 0
Tabii Sunucu ve Veri: Rastgelelik Arama Motoru > WB Alt Sistemi / R-uNet alt yapısı.
Sürüm: 1.8-58
Kalıcı Madde Adı: Wattpad
Kalıcı Madde Sayfa URL: http://wb.rastgelelik.com/wattpad
Belge URL: Henüz bir belge eklenmemiş.
Diğer Sosyal Ağlarda Paylaşım:
RSS Bağlantısı: http://wb.rastgelelik.com/viki/rss/
Madde Resmi+URL: /_bd/0/58.png (Boyut: 65.9 Kb)

"Wattpad" isimli bu maddeye katkı sağlayarak gelişimine yardımcı olabilirsiniz.