Rastgelelik Viki'ye Hoş Geldiniz

Diğer vikilerden daha özgür!
Madde sayısı: 220

18.01.2022, Salı

Haftanın Maddeleri

9 Make-up-Fehler häufig gemacht

Ist jedes Make-up Vorteil? Macht jedes Make-up sehr schön die Frauen?

Sağlık - Güzellik (Devamı)

Al Bakiyye Dili Alfabesinin Arap, Latin, Göktürk ve Yunan Harflerindeki Karşılıkları

Al Bakiyye yapay dili alfabesindeki harflerin diğer Arap, Göktürk, Latik ve Yunan harflerindeki karşılıkları verilmiştir.
Al Bakiyye alfabesi, birkaç kendine özgü harf dışında diğer Arap, Göktürk, Latin, Hint, Yunan gibi alfabelerden de harf alımı yapmıştır.
Dil-Alfabe-Dilbilim (Devamı)
Günün Maddesi

VIP Transfer

VIP TransferVip Transfer, havalimanlarında sunulan özel hizmettir.

Firma-Kurum (Devamı)

Rastgelelik Viki
Rastgelelik Viki Dahası

Populer Maddeler

> Wiki Nedir?
Viki maddesi, Vikipedia sitesinin öncülüğünde gelişmiştir. Ansiklopedik ya da almanak tarzı bilgi barındıran tamamen tarafsız metin ve çoklu ortam belgeleriyle oluşturulmuş sayfalardır.
> uCoz
uCoz (/ ˈjʊkoʊz /), yerleşik gelişmiş içerik yönetim sistemine sahip ücretli/ücretsiz web barındırma sistemidir. Çeşitli gelişmiş modülleri, tema ve özgür düzenleme olanağı sunar.
> Rastgelelik Viki Sürümleri
Bu madde sayfası, tarihlere göre Rastgelelik Viki'nin yayınlanmış sürüm bilgisini içermektedir.

Rastgelelik Viki

Diğer Vikilerden daha özgür!

Rastgelelik Viki, "Rastgelelik Kavramsal Veri Arama Motoru ve Sözlüğü" projesi kapsamında geliştirilmekte olan Viki-Ansiklopedi projesidir. Özellikle Türkçe az bulunan kaynak ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. Yapay diller, programlama dilleri, bölgesel yerel kültür ve toplum bilgileri üzerine yeterli Türkçe kaynak bulunmamaktadır. Bu eksikliği yeni bilgi üretimi sağlayarak tamamlamayı amaç edinmekteyiz.

Diğer birçok Viki platformunun aksine kısıtlama, ağır madde oluşturma kuralları bulunmaz. Özgür bilgi kapsamında sunulan hizmetin gerçek manada özgür olmasını amaçlar.

Rastgelelik Viki, Arama Motoru Geliştirme ekibimiz tarafından geliştirilmiştir. Herhangi bir Viki alt yapısı veya hazır içerik sistemi-scripti kullanılmamaktadır. Mevcut bir bilgiyi eklemek ve kopyalamak yerine az bilinen konuda madde oluşturarak katkılarla geliştirilmesini sağlamanızı öneriyoruz.

Viki'de Madde ve Katkı Ara

Ara kutucuğuna kavram - sözcük yazıp aratarak Viki'deki tüm içeriklere ulaşabilirsiniz. Viki, Sözlük ve arama motorundan bağımsız sonuçlar sunar.

Size Sesleniyoruz

Rastgelelik Viki, kendimizce özgün olarak geliştirmeye çalıştığımız bir Viki (Wiki) projesi olduğu için birçok eksiklik ve hata tespit etmeniz mümkündür. Çünkü henüz yeni ve gelişimi devam etmektedir. Ayrıca maddelerin birçoğu taslak veya gelişim safhasında olabilir. Zaman içerisinde siz ve diğer geliştiricilerimizin katkılarıyla maddeler ve Wiki'miz gelişecektir. Sonuç itibarıyla sizlerin sayesinde güçlü bir Türkçe kaynak ve bilgi üretim merkezi olacaktır.

Lütfen tespit ettiğiniz sistemsel hataları bize iletiniz. Eksik, hatalı veya taslak özelliğinde rastgeldiğiniz maddelerin gelişimine katkı sağlamanız biz, kullanıcı ve değerli Türkçemiz için büyük önem teşkil etmektedir.

Rastgelelik Viki Madde Konsepti

Rastgelelik Viki, diğer ansiklopedi ve Viki ağlarından farklı olarak kapsamlı ve geniş çaplı konu seçiminden ziyade daha dar kapsamda, odaklı konular üzerine madde oluşumuna destek vermeyi amaçlar. Yani "İngilizce", İngilizce Dil Bilgisi" şeklinde kapsamlı maddeler yerine daha dar ve odaklı konu olacak şekilde, "İngilizce Sıfat Çekimleri", "İngilizce Sıfatların Halleri", İngilizce Geniş Zaman Çekimi" gibi maddeler oluşturulması ön görülür. Ayrıca bakınız: Viki Madde Konsepti

En Önemli Kurallar

Yeni madde oluşturmak için kuşkusuz belli kurallar belirtilmiştir. "Kurallar" madde sayfasında tüm detayları bulabilirsiniz. Ancak biz, özet olarak önemli birkaç kuralı size hatırlatmak istiyoruz. En önemli kural, özgür olduğunuzun bilincinde olmanızdır. Konu seçimi, yazım tarzı ve dili sizin iradenize bırakılmıştır. Yalnızca 3 önemli kurala riayet ederek madde oluşturmanız yeterlidir.

  • 1 - Madde oluşturulacak dilin yazım ve anlatım kurallarına uygun olarak içeriğin oluşturulması GEREKİR
  • 2 - Reklam, Irkçılık, Ayrımcılık, Aşağılayıcılık, Yasadışı, Suç ve Yetişkin içerik barındıran materyal, bağlantı ve yazıların barındırıldığı maddelerin oluşturulması YASAKTIR.
  • 3 - Maddenin ve içerdiği materyallerin telif haklarını ihlal etmemesi GEREKİR.

Son Maddeler

VIP Transfer

Vip Transfer, havalimanlarında sunulan özel hizmettir.

Yapay Dilcilik

Yapay dilcilik, dünyada ve ülkemizde varlığı devam ettirilen sanat dallarından birisidir. Sanat diyorum, çünkü dilbilim ve edebiyat konusunda gerçekten bir sanat.

Peeling Nasıl Yapılır

Cilt her ne kadar kendini yenileyerek ölü hücreleri atabilecek özellikte bir yapıya sahip olsa da çok kısa sürede ve istenilen düzeyde bu işlem gerçekleşemez ve yine ciltte ölü hücre varlığı söz konusu olur.

Burç

Burçlar Kuşağı üzerinde yer alan on iki takım yıldıza verilen ortak ad.

Rimel Nasıl Sürülür?

Gözlere mana, makyaja zerafet katan en önemli aşama kirpik makyajı olarak adlandırılan rimel uygulamasıdır.

Ruj Nasıl Sürülür

Güzel ve çekici bir görünüm, kusursuz makyaj etkisi için ruj seçimi ve makyajı önemlidir. Dolayısıyla kaliteli ve uygun özellikte rujlar seçilip özenle dudaklara sürülmelidir.

Sivilce İçin Maskeler

Çoğu kadının kabusu olan sivilce ve akne izlerine karşı maske uygulaması en ideal çözümlerdendir.

Sivilce Nasıl Geçer

Ciltte kişiye en fazla rahatsızlık veren sorunların başında kuşkusuz sivilceler gelir.

Siyah Göz Makyajı

Siyah gözlülerin çekiciliğine çekicilik, zarafetine zarafet ve zarif bakı kazandırmanın bir üslubudur siyah göz makyajı.

Sürme Nasıl sürülür

Bilinenin aksine sürme kullanım ve sanatı, milattan öncelere kadar uzanmaktadır.